Płyty wiórowe.

Płyta wiórowa powstaje w procesie produkcyjnym, podczas którego sprasowane zostają wióry drzewne przy zastosowaniu środków wiążących.
Zakres stosowania płyty jest bardzo duży począwszy od okładzin ściennych, podłogowych i sufitowych, skończywszy na stosowaniu jako wysokowartościowej płyty meblarskiej.

Wymiary /mm/: 2800 x 2070
Grubości /mm/: 12, 16, 18, 22, 28, 38, 50

Płyty wiórowe mogą być stosowane w stanie surowym lub też jako wyrób uszlachetniony (fornirowane lub oklejone sztucznymi okleinami modyfikowanymi). Produkowane w dużych formatach posiadają budowę jednorodną, osiągając jednocześnie dobre parametry wytrzymałościowe i izolacyjne. Płyta wiórowa jest trójwarstwowym tworzywem drzewnym o szlifowanej powierzchni, powstałym w wyniku sprasowania cząstek drewna (wiórów) w warunkach wysokiej temperatury i ciśnienia, przy zastosowaniu jako spoiwa żywic mocznikowo - formaldehydowych. Warstwa wewnętrzna zbudowana jest z wiórów grubszej frakcji, natomiast warstwy zewnętrzne z bardzo drobnych i cienkich wiórów płaskich - mikro wiórów. Dzięki temu powierzchnia charakteryzuje się niską chropowatością oraz dużą wytrzymałością na odrywanie powierzchni.

Formy zastosowania jako wyrób surowy i uszlachetniony w przemyśle meblarskim i budownictwie:
a) przemysł meblarski:
płyta surowa: meble tapicerowane,
płyta uszlachetniona: meble skrzyniowe, meble kuchenne, blaty robocze.

b) budownictwo:
płyta surowa: konstrukcje budowlane (ścianki działowe, materiał wykładzinowy, podłogi, sufity), stolarka drzwiowa, materiał izolacyjny,
płyta uszlachetniona: blaty robocze, parapety okienne, panele ścienne i podłogowe.

ZALETY PŁYTY SUROWEJ
Ułatwiona obróbka skrawaniem (podatność na obróbkę we wszystkich kierunkach), stałość wymiarów i kształtu, mała waga w stosunku do parametrów wytrzymałościowych. Klasa higieny E1.

ATESTY I CERTYFIKATY
Certyfikat B/05/48/98 uprawniający do oznaczenia wyrobu znakiem bezpieczeństwa wydany przez Zakład Badań i Atestacji "ZETOM" w Katowicach. Atest Higieniczny nr 34/PB/251/67/98 wydany przez Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

© Copyright 1981-2023 Płytwiór - Strony AMP eSKa pogotowie komputerowe

Strona używa plików cookies, które zbierają informacje o osobach odwiedzających nasz serwis: polityka prywatności.