Najlepsza hurtownia płyt meblowych na Mazowszu

plytwior
Slide 1 Slide 2 Slide 3

Kontakt

tel.: 604 152 591
tel.: 509 825 563
tel.: 22 757 45 41
pon - piątek : 8-17
sobota - chwilowo nieczynne
@: plytwior@plytwior.com.pl

Szybki dojazd

aranzator.jpg
 

Płyta wiórowa powstaje w procesie produkcyjnym, podczas którego sprasowane zostają wióry drzewne przy zastosowaniu środków wiążących. Zakres stosowania płyty jest bardzo duży począwszy od okładzin ściennych, podłogowych i sufitowych, skończywszy na stosowaniu jako wysokowartościowej płyty meblarskiej.

Wymiary /mm/: 2800 x 2070

Grubości /mm/: 12, 16, 18, 22, 28, 38, 50


Płyty wiórowe mogą być stosowane w stanie surowym lub też jako wyrób uszlachetniony (fornirowane lub oklejone sztucznymi okleinami modyfikowanymi). Produkowane w dużych formatach posiadają budowę jednorodną, osiągając jednocześnie dobre parametry wytrzymałościowe i izolacyjne. Płyta wiórowa jest trójwarstwowym tworzywem drzewnym o szlifowanej powierzchni, powstałym w wyniku sprasowania cząstek drewna (wiórów) w warunkach wysokiej temperatury i ciśnienia, przy zastosowaniu jako spoiwa żywic mocznikowo - formaldehydowych. Warstwa wewnętrzna zbudowana jest z wiórów grubszej frakcji, natomiast warstwy zewnętrzne z bardzo drobnych i cienkich wiórów płaskich - mikro wiórów. Dzięki temu powierzchnia charakteryzuje się niską chropowatością oraz dużą wytrzymałością na odrywanie powierzchni.
 
Formy zastosowania jako wyrób surowy i uszlachetniony w przemyśle meblarskim i budownictwie:

a) przemysł meblarski:

  • płyta surowa: meble tapicerowane
  • płyta uszlachetniona: meble skrzyniowe, meble kuchenne, blaty robocze

 b) budownictwo:

  • płyta surowa: konstrukcje budowlane (ścianki działowe, materiał wykładzinowy, podłogi, sufity), stolarka drzwiowa, materiał izolacyjny
  • płyta uszlachetniona: blaty robocze, parapety okienne, panele ścienne i podłogowe

 

ZALETY PŁYTY SUROWEJ

Ułatwiona obróbka skrawaniem (podatność na obróbkę we wszystkich kierunkach), stałość wymiarów i kształtu, mała waga w stosunku do parametrów wytrzymałościowych. Klasa higieny E1.


 
ATESTY I CERTYFIKATY

Certyfikat B/05/48/98 uprawniający do oznaczenia wyrobu znakiem bezpieczeństwa wydany przez Zakład Badań i Atestacji "ZETOM" w Katowicach. Atest Higieniczny nr 34/PB/251/67/98 wydany przez Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

 

sitemap | Design by Płytwiór | ©Płytwiór 2020

Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki. Pięć wieków później zaczął być używany przemyśle elektronicznym, pozostając praktycznie niezmienionym. Spopularyzował się w latach 60. XX w. wraz z publikacją arkuszy Letrasetu, zawierających fragmenty Lorem Ipsum, a ostatnio z zawierającym różne wersje Lorem Ipsum oprogramowaniem przeznaczonym do realizacji druków na komputerach osobistych, jak Aldus PageMaker