Najlepsza hurtownia płyt meblowych na Mazowszu

plytwior
Slide 1 Slide 2 Slide 3

Kontakt

tel.: 604 152 591
tel.: 509 825 563
tel.: 22 757 45 41
pon - piątek : 8:00-16:30
sobota - chwilowo nieczynne
@: plytwior@plytwior.com.pl

Szybki dojazd

aranzator.jpg
 

 

Time Bond jest jednoskładnikowym, nieściekającym klejem kontaktowym. Klej Time Bond przeznaczony jest do stosowania wewnątrz budynków, ale może być również stosowany na zewnątrz w miejscach osłoniętych od wpływu warunków atmosferycznych. Kleju Time Bond nie należy stosować na spieniony polistyren, polietylen oraz na podłoża bitumiczne. Nie stosować kleju w sytuacjach, gdy pomiędzy powierzchniami do klejenia występuje jedynie kontakt punktowy.

 

 

CHARAKTERYSTYKA:

  • Nie kapie
  • Pozwala na dokładne dopasowanie małych powierzchni
  • Idealny do pionowych i poziomych powierzchni
  • Wysoka wytrzymałość złącza
  • Czysty i prosty do stosowania
  • Atest PZH HK/B/1710/01/2001

 

ZASTOSOWANIE:

Klej Time Bond przeznaczony jest do łączenia laminowanych, dekoracyjnych płyt z tworzyw sztucznych oraz innych sztywnych płyt takich jak PCV, ABS oraz płyt sklejkowych. Klej ten może być również stosowany do łączenia płyt wiórowych oraz płytek akustycznych, do skośnych oraz pionowych powierzchni otynkowanych zaprawą cementową. Łączy także większość tworzyw sztucznych, korek, gumę, skórę, metal, kamień i sztywne tkaniny.

 

TRWAŁOŚĆ PRODUKTU:

Dopuszczalny okres magazynowania kleju wynosi 24 miesiące, w oryginalnych opakowaniach, w temperaturze od 5°C do 30°C.

 

PAKOWANIE:

250 ml

500 ml

1 litr

 

STRUKTURA PRODUKTU:

Klej TIME BOND jest galaretowatym żelem. Jest to mieszanka kauczuku polichloroprenowego i polimerów syntetycznych, w mieszaninie toluenu, octanu etylu oraz alifatycznych i alicyklicznych węglowodorów C6 i C7, zawierających nie więcej niż 3% n-heksanu w całej mieszaninie.

 

WYDAJNOŚĆ:

Przy nakładaniu na gładkie, nieporowate powierzchnie 1 litr wystarcza na sklejenie 3,2 m2 (obie klejone płaszczyzny o powierzchni 3,2 m2 każda). Stopień porowatości i chropowatość powierzchni wpływa na zużycie kleju.

 

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI:

Powierzchnie przed sklejeniem musza być czyste, suche, odkurzone i odtłuszczone. Gładkie lub wyszlifowane powierzchnie powinny zostać zarysowane za pomocą drobnego środka ściernego. Jeżeli jest wymagane odtłuszczenie powierzchni, należy zastosować wodę z dodatkiem środka powierzchniowo czynnego. Można również zastosować rozpuszczalnik odtłuszczający, który po wyschnięciu nie pozostawia żadnej pozostałości. Przed klejeniem wszystkie ślady czyszczącego rozpuszczalnika musza odparować albo należy je wytrzeć za pomocą szmatki niepozostawiającej kurzu. Powierzchnie, które są nadmiernie porowate mogą powodować, że klej w nie wsiąknie i powstanie słabe połączenie. W takim przypadku należy zaszpachlować powierzchnie cienką warstwą kleju nałożonego za pomocą szpachelki.

 

NAKŁADANIE KLEJU:

Klej nałożyć za pomocą kielni albo ząbkowanej packi, na obie łączone powierzchnie. Sprawdzić, czy ząbki packi nie są wyłamane albo zabrudzone starym klejem. Rozprowadzać klej za pomocą packi prowadzonej pod takim katem, który pozwoli utworzyć warstwę z wyraźnymi rowkami. Nie łączyć ze sobą powierzchni przed osiągnięciem suchości (musza być suche w dotyku) przez obie warstwy kleju. Przy wysokiej wilgotności może mieć miejsce kondensacja pary na warstwie kleju, rozpoznawalna jako białe wykwity na powierzchni. Zjawisko to może być szkodliwe i klejenie nie powinno być kontynuowane, dopóki nie zostaną poprawione warunki, np. poprzez podniesienie temperatury lub/ i osuszenie atmosfery. Czas schnięcia kleju zależy od grubości warstwy, porowatości powierzchni, temperatury i wilgotności otoczenia. W typowych warunkach suchość jest osiągana po 15-20 minutach dla podłoża porowatego i po 25-35 minutach dla podłoża gładkiego. Zwykle, połączenie nie powinno odbywać się później niż 45 minut po nałożeniu kleju.

 

ŁĄCZENIE:

Połączenie ze sobą powierzchni zanim klej osiągnie suchość, uniemożliwi swobodne odparowanie rozpuszczalnika, co wpłynie niekorzystnie na końcową moc wiązania. Może to także spowodować nadmierne pęcherzenie powłoki, szczególnie jeśli klej nie był równomiernie rozprowadzony. Połączenie następuje w momencie, kiedy dwie klejone powierzchnie znajdą się w bezpośrednim kontakcie. Konieczne jest zatem unikanie kontaktu, zanim elementy nie zostaną ustawione w jednej osi, np. poprzez wstawienie szpilek wzdłuż jednej krawędzi, według której można ustalić położenie drugiej powierzchni (po połączeniu możliwe jest dokonanie jedynie minimalnych korekt). Po wyschnięciu obu klejonych powierzchni należy je ze sobą połączyć i docisnąć na całym obszarze klejenia, w kierunku od środka warstwy na zewnątrz tak, aby wyprowadzić ewentualne kieszenie z powietrzem. Z reguły docisk za pomocą rąk jest wystarczający, ale korzystne jest również stosowanie odpowiedniej prasy lub wałka ręcznego. Przedłużanie nacisku nie jest konieczne. Maksymalna wytrzymałość połączenia uzyskiwana jest w normalnej temperaturze, w ciągu 24-48 godzin.

 

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:

Unikać wdychania oparów kleju oraz kontaktu z oczami i skórą. W przypadku dostania się kleju do oczu, należy je płukać woda przez 15 minut i w tym samym czasie wezwać pomoc medyczną. Jeżeli nastąpi kontakt kleju ze skórą, przemyć wodą z detergentem. W przypadku połknięcia, nie wymuszać wymiotów, ale wezwać pomoc medyczną. Klej Time Bond jest łatwopalny i podczas jego stosowania wszystkie źródła zapłonu muszą być usunięte. W przypadku rozlania się kleju zasypać go piaskiem lub ziemią.

 

sitemap | Design by Płytwiór | ©Płytwiór 2022

Płytwiór to hurtownia płyt meblowych na mazowszu